Oto Lambaları

Çoğu otomobil lambasının şekli düzensiz ve yüzeyi karmaşık olduğundan, kalıbı yapmak zordur. SLA teknolojisi ile, CAD kalıp tasarımı ve CAM kalıp tasarımı için iyi bir referans sağlayan doğru ve hızlı ürün örneği hazırlanabilir. Aynı zamanda SLA teknolojisi ile vakumlu enjeksiyon yöntemi ile entegre edilerek, döküm yöntemi ile hızlı ve doğru bir şekilde lamba kalıpları üretebilir.

3D yazıcı fiyatı düştükçe ve endüstri zinciri olgunlaştıkça 3D baskı teknolojisi otomobil pazarındaki pazar kuralını değiştirdi.

3D yazıcı teknolojisi yaygın olarak uygulandığında, müşteri yeni tasarımını her zaman ve herhangi bir yerde basabilir. Böylece otomobil üreticileri tasarım departmanı için yeni fikir ve yeni tasarım malzemeler kaynağı sağlayabilir.

Müşteri, otomobil pompaları, dikiz aynaları, farlar, alet tablosu, direksiyon simidi ve diğer iç ve dış yan dekoratif parçalar gibi istedikleri kombine otomobil parçaları seçebilir. Müşteriden gelen tasarım talepleri otomobil satıcısı tarafından onaylandıktan sonra, 3D baskı servis bayisi bu kombine otomobil parçalarını yapabilir ve ardından müşteri özelleştirilmiş otomobilleri alabilir.

Auto 4S mağazaları veya otomobil sahipleri özellikle otomobil parçaları ve bakım araçlarını 3d yazıcı kullanarak yazdırabilir; 3D tarayıcı prototipi taramak için kullanılır ve daha sonra ters tasarım yazılımını kullanarak modelleme yapılırsa, son olarak, araçların kopyası 3D yazıcı ile basılabilir.