Amsterdam'da Akademik Tıp Merkezi (AMC) Medikal Atölyesi 3D yazıcı kullanıyor.

(AMC) Akademik Tıp Merkezi Amsterdamın en büyük Hastanesi ve Amsterdam Üniversitesi ile bağlı çalışmaktadır. AMC'de 1000'den fazla yatak ve 6843 çalışan mevcut.

2007 yılından bu yana AMC başlangıçta ağırlıklı olarak tıbbi atölyelerde 3D yazıcı kullandı. 2015 Ocak a yından bu yana AMC' de FDM baskı sistemlerine ek olarak Blueprinter M2 yazıcısı kullanıyor.

Tıbbi atölye yöneticisi Meindert Rijpkema, AMC imalatlarında 3 boyutlu basılmış parçaların boyutsal doğruluğunu test etmek için Blueprinterı M2 sistemini seçti. Ayrıca, Blueprinter' da basılan katı parçaların FDM sistemlerine göre daha fazla tercih ediliyor ve SHS teknolojisi daha sık kullanılıyor.

En yeni gelişmelerden biri de Blueprinter SHS sistemi kullanılarak optik bir system için utucu yapıldı ve robot işlem üzerinde daha iyi kontrol elde edilebilmesi sağlandı, böylece CPR robot üzerinde bağlı bir

1. Resüsitasyon Robot. resüsitasyon kalp masajı robot elde edildi.

2. Blueprinter baskılı optic system tutucu.

3. Basılmış optic system tutucunun M-Flex tarafından basılmış parçalar esnek arkası. Özellikleri nedeniyle CPR robotunu engelleme

4. Aynı tutucunun gümüş kaplanmış hali. etkisi yoktur, doğru pozisyonda optik alete takılacak kadar yeterli güçlüktedir.

Vaka PDF İndir